Zaznacz stronę

Akademicka Liga Uczelniana w Biegach Przełajowych

Strona główna » Aktualności » Akademicka Liga Uczelniana w Biegach Przełajowych

28 marca 2015r odbyły się kolejne zawody z cyklu akademickiej ligi miedzy uczelnianej w biegach przełajowych, zorganizowane przez KU AZS Wyższej Szkoły Administracji Publicznej w Białymstoku oraz Klub Biegowy „ Pędziwiatr” Białystok. Pomimo obfitego deszczu i niskiej temperatury na starcie stawiło się kilkudziesięciu zawodników w znakomitych nastrojach . Bieg został przeprowadzony na dwóch dystansach, 3000m dla kobiet oraz 5000m dla mężczyzn. Trasa biegu prowadziła przez alejki parku i lasu Zwierzynieckiego. Na każdym z uczestników biegu został przeprowadzony elektroniczny pomiar czasu. Zawodnicy zostali sklasyfikowani w kategorii indywidualnej mężczyzn i kobiet oraz kategorii grupowej(uczelnianej). Dekoracja zawodników w poszczególnych kategoriach odbyła się na stadionie lekkoatletycznym w Białymstoku. Trasa podczas zawodów została zabezpieczona przez wolontariuszy z Klubu Biegowego Pędziwiatr Białystok oraz uczniów Publicznego Gimnazjum Sportowego nr 29. Nad bezpieczeństwem uczestników podczas biegu czuwał ratownik medyczny. W zawodach wzięli udział studenci z Wyższej Szkoły Administracji Publicznej, Uniwersytetu Medycznego, Politechniki Białostockiej, oraz Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Suwałkach.